7/24 Saat
+90 541 393 33 29

Duyurular

Duyurular

» Duyurular
Tarihi : 12.11.2015
Konusu : 08 Kasım blok temsilci toplantısı özeti

Sayın Site Sakinleri,

12.11.2015

 

Faaliyetlerimiz ve yeni yapılacak düzenlemeler ve gelecek ile ilgili projeler hakkında Sayın Blok temsilcilerimiz ile 08 Kasım 2015 Pazar günü bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilmiştir. Bu toplantıda görüşülen konular hakkında özet bilgiler aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

1.     Blok görevlilerin Kış dönemi çalışma programı değişikliği

Yaz döneminde 7 adet Kömürlü bloğun doğal gaza geçmesi ve 3 personelin ayrılması nedeniyle Kış dönemi için çalışma programında değişiklik yapılması zorunluluğu doğmuş, Kış çalışma programı 1 Kasım itibarı ile uygulanmaya başlanmıştır. Uygulama ile ilgili detaylı bilgiler yapılan duyurular ile sizlere aktarılmıştır. Kış dönemi uygulaması gereği Blok görevlileri yasal çalışma süreleri dahilinde daha fazla bloğa hizmet vereceklerdir. Kış dönemi çalışma programının amacına uygun bir şekilde yürütülmesi değerli sakinlerimizin destekleri ile mümkün olacaktır.

2.     Güvenlik kulübelerine alınan mobil telefonlar

Güvenlik hizmetlerinin etkinleştirilmesi amacıyla Misafir ve yabancı araç girişlerinde ilgili site sakini telefon ile aranıp teyit alınacaktır. Bunun için Güvenlik kapılarına 3 adet mobil telefon ve hat alınmıştır. Sitemiz ve Uyum Sitesi sakinlerinin telefon numaraları Blok ve daire numaraları ile kodlanarak telefonlara aktarılmıştır. Telefon ve adres bilgileri personel tarafından bilgi gizliliği ve güvenliği prensiplerine uygun olarak kullanılacaktır. Yeni uygulamanın başarısı için Site kayıtlarında bilgilerinizi kontrol edip güncellemeniz gerekmektedir.

3.     Misafir, Servis ve okul araçlarının siteye girişi

Siteye gelen Misafir araçlarının sadece ana kapıdan (A Kapısı) girişleri sağlanacak, günlük düzenli olarak giriş yapan servis ve okul araçlarına giriş kartları verilecek kartı olmayan araçlar siteye alınmayacaktır. Bu uygulama ile A kapısında zaman zaman yoğunluk yaşanması beklenmektedir. İlgili personele bu konuda yardımcı olunmasını rica ederiz.

4.     Site araç giriş çıkış  trafiğinin yeniden düzenlenmesi

Okulların açılması ile birlikte sabah 07:00-11:00 arasında araç çıkış trafiğine açılan D Kapısı fazla kullanılmadığı için bu uygulamaya son verilecektir.  Site araç giriş çıkış trafiğinin daha hızlı ve düzenli olması amacı ile B kapısının (Collesium)tek yön çıkış olarak, D kapısının faaliyete geçirilerek tek yön giriş olarak düzenlenmesi planlanmaktadır.

5.     Güvenlik Kamera projesi ile ilgili gelişmeler

Site güvenliğinin sağlanması etkin bir kamera takip ve kayıt sisteminin kurulması ile mümkün olacaktır. Mevcut kamera sistemi analog yapıda olup genişlemeye uygun değildir. Yeni oluşturulacak yüksek çözünürlüklü dijital kapalı devre kamera sistemi için fiber optik kablolama alt yapısı gerekmektedir. Tümü ile sitemizin mülkiyetinde olacak haberleşme ve görüntü iletimi konusunda çok amaçlı kullanılacak fiberoptik altyapısı için teklifler alınmıştır. Güvenlik kamera projesi kapsamında güvenlik kapıları ve ortak alanlara 73 adet, blok kapı girişlerine 63 adet yüksek çözünürlükte digital kameralar yerleştirilecektir. Ana giriş güvenlik kulübesi genişletilerek kameraların izlenildiği güvenlik merkezi oluşturulacaktır. Projenin ikinci safhasında her daireye kablolama yapılarak daireler ile güvenlik kapıları arasında dahili haberleşme sağlanması planlanmaktadır.

6.     Plaka Okuma Sistemi

Mevcut plaka okuma sistemi ile tüm kapılar birbirleri arasında kablo ile bağlı olmadığından sistemde kayıtlı plakaların güncelenmesi sorunludur. Ayrıca B kapısı (Collesium) girişinde bulunan plaka okuma sisteminin yeterli mesafe ve açısı olmadığı için çalışmamaktadır. Güvenlik kameraları için yapılacak fiberoptik kablolama çalışmasının tamamlanması ile birlikte yeni plaka okuma sistemi devreye alınacaktır.

7.     İnternet sitesine eklenen yeni uygulamalar

Yenilenen İnternet sitemize Sanal POS uygulaması konulmuş ve aidat ödemelerinin buradan yapılmasına yakın zamanda başlanacaktır. Ayrıca İnternet sitesinde interaktif yazılımlar geliştirilmiş bütçe cari hesap raporlanması ile birlikte bilgi güncelleme, arıza ve şikayetlerin online bildirimine başlanmıştır.

Yukarıda kısaca özetlemeye çalıştığımız faaliyetler ve projeler ile ilgili toplantının sunumu   internet sitemizde yayınlanmıştır. Ayrıca faaliyetler ile ilgili diğer görsellere  http://www.acarlarsitesi.com sitemizin haberler bölümünden ulaşabilirsiniz.

Sitemizin yaşam kalitesinin arttırılması amacıyla hizmetlerin iyileştirilmesi sürecinde olası aksaklıkların giderilmesi ve bu sürecin hızla tamamlanarak site ortak yaşam kültürünün geliştirilmesi için siz değerli sakinlerimizin tespit, talep ve şikâyetleri Yönetimimiz açısından çok değerlidir. Bu nedenle faaliyetler ve projeler hakkında daha fazla bilgi almak, görüş ve önerilerinizi paylaşmak için Yönetim Ofisimizin her zaman hizmetinizde olduğunu hatırlatır, hizmetlerimiz ile ilgili her türlü tespit, talep ve şikâyetlerinizi Blok temsilcinize ve Yönetim ofisinde görevli personelimize bildirmenizi önemle rica ederiz.

Saygılarımızla

Yönetim KuruluAnasayfaSitemiz HakkındaYönetimHaberlerDuyurularGaleriİletişim

Tüm hakları saklıdır. Copyright All Reserved    PUBLIC