Blok Hizmetleri


Blokların temizliği, çöplerin toplanması, kalorifer kazanlarının yakılması Site Yönetimce belirlenen bir program dahilinde hizmetli personel tarafından yerine getirilmektedir.

Blok temizliği
Bloklar hizmetli personelce günlük iş programlarına göre: giriş holleri her gün, koridor ve merdivenler haftada 2 kez temizlenmekte, blok çevresi süpürülerek bitkiler sulanmaktadır. Kış aylarında kar küremesi, buzlanan yoların tuzlama çalışmaları yapılmaktadır.

Çöp toplanması
Çöpler günlük iş programları program dahilinde her akşam hizmetli personel tarafından toplanarak çöp konteynerlerine aktarılmaktadır. Çöp konteynerleri Pazar hariç her gün Sarıyer Belediyesi ekipleri tarafından boşaltılarak site dışına çıkarılmaktadır. Konteynerlerin yenilenmesi, tamiri ve ilaçlaması Site yönetimince yapılmaktadır. Ortak alan ve sokak temizlikleri görevlilerimizce yapılmaktadır.

TEKNİK HİZMETLER
Site ortak alanlarında elektrik, su, ortak TV yayını, park bahçe peyzaj işleri, site yönetimi bünyesinde çalışan teknik personelce verilmektedir. Ayrıca bağımsız bölümlerin ortak alanlar ile ilgili arıza ve tamiratları (su elektrik ve kalorifer tesisatı ortak uydu yayını vb) yine teknik hizmetler kapsamındadır.

Asansör, jeneratör hidrofor, kalorifer kazanı bakım ve onarımları Çatı, dış cephe, blok içi ortak alanların inşaat işleri (tamirat, badana, boya, yalıtım vb) yine site yönetimince görevlendirilen taşeron firmalarca yürütülmektedir.

Ortak alanlarda oluşan tüm teknik arızaların giderilmesi ve tesislerin bakım ve onarımları (Elektrik, su tesisat ana kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının bakım ve onarımları ile kalorifer kazanları, hidrofor, pompa vb.) Site yönetimi ve teknik personelin sorumluluğu içindedir.

Peyzaj ve Yeşil alanlar
Site yerleşim alanında bulunan blok ve villaları çevreleyen bahçe ve yeşil alanlar ile yaya yolları, kaldırımlar Site yönetim planınca ortak alandır. Blok ve Villa bahçeleri site yönetimince ilgili site sakininin kullanımına terk edilmiş olmasına rağmen diğer yeşil alanlar gibi bakımı, ilaçlaması ve peyzaj işleri site yönetiminin kontrolündedir.

Teknik personel kapsamında çalışan bahçıvanlar yıllık ve mevsimlik programlara göre yeşil alanların bakımını üstenmişlerdir.

GÜVENLİK HİZMETLERİ
Sitemiz özel güvenlik mevzuatı kapsamında Site yönetimi bünyesinde çalışan Güvenlik personellerince 24 saat korunmaktadır. Ayrıca araç giriş ve çıkışları otomatik plaka tanıma sistemleri ile takip edilmekte ve site içinde muhtelif yerlerde bulunan güvenlik kameraları ve devriye aracıyla ile site güvenliği sağlanmaktadır.